Inspirace je silou, která probouzí touhu po vlastní dokonalosti...
CzechEnglishFrenchGerman
Inspirace je silou, která probouzí touhu po vlastní dokonalosti...

Technologie

Příprava

Prvotní příprava materiálu začíná odstraněním mastnoty a jiných nečistot. K tomuto procesu naše linka užívá chemickou předúpravou lakovaných dílů, odmaštěním, vícenásobným opláchnutím demineralizovanou vodou a nanesením ochranné vrstvy železnatým fosfátem. Na závěr první fáze je materiál vysušen v sušící peci s teplotou 80°C

Lakování

Dále následuje druhá fáze – v naší v moderní plastové kabině WAGNER s řídícím systémem ProfiTech M  je až osmi automatickými pistolemi na automatických manipulátorech nanášena elektricky nabitá prášková barva, což zaručí rovnoměrné nanesení barvy v požadované vrstvě. Kabina je doplněna čtecím rámem k rozpoznání šířky polotovaru a je vybavena moderním PXM práškovým centrem s automatickým doplňováním čerstvého prášku. Odsávání kabiny je vybavené výkonným cyklónem pro maximální využití barvy a pro rychlou záměnu barevných odstínů.

Vypalování

Po nanesení práškové barvy produkt přejede do vypalovací pece, kde je při teplotě 160-240°C (dle použité barvy) započata závěrečná úprava produktu, při které se prášková barva změní v kompaktní a odolný povrch. Aby dílec setrval v požadované teplotě dostatečně dlouhou dobu a uspokojil tak i požadavky nejnáročnějších zákazníků, je dráha v naší vypalovací peci je 32m dlouhá.